Office Bearers 2022

Patron

The Office of the Lord Mayor

President

Immediate Past President

Todd Fuller

Dushen Salecich

Life Members

Messrs: EJ Coulter (deceased); HS Josiffe (deceased); GW (Terry) Moessinger AM (deceased);
A Hayward (deceased); M Harris (deceased); B Garraway (deceased); S Griffin OAM;
HAE Spice (deceased); RA Marsden; EK Spice; D Hicks; K Leslie (deceased); K Mapp; D Salecich;
Mrs P Hawgood; Mr: N Ludwig; Mr P Saunders (deceased); Mrs J Grant; Mr G Swann; Mr RE Marsden

General Secretary

Hon Treasurer

Kim Rendell

Dale Heremaia

Board of Directors

Adam Barry; Gavin Burchmann; Anastasia Cabot; Anthony (Tony) Comerford; Bruce Curtis; Todd Fuller;
Dale Heremaia; Anthony Kenny; Alison Pritchard; Steve Rogers; Russell Tuck

Hon Auditor

Ray Martin (Charles Standford and Associates)

Judiciary Committee

Appeals Committee


At least one person is nominated per Club. The 2022 list:
Blair Brewster; Chris Clark; Andrew Dawson; Jason Bayldon; Jacob Toigo; Ross Hall;
Cameron McLeod; Cameron Howes; Douglas King; John Savage; Hitesh Patel


The 2022 Committee is:
Dave Reardon; Denis Cush; Darren Cook; Glenn Dickson

Finance Committee

Grounds Committee

TBA

No appoinments, BHA Board as required

Support Staff

Hockey Development Coordinator (HDC): Linda Francis

Accounts Manager: Susan Johnston

 

Selectors

(Generally these are updated as appointments are announced)
Seniors:   Dush Salecich; Christian Bourke; Ken McCoombes
Under 18:   Geoff Hawgood; Ian Mundy; Chris Hambling
Under 15:   Gavin Hanscomb; Brad Mathers; Ina Mundy
Under 13:   Renae Holmes; Brad Mathers; Ged Aitchison; Peter MacPherson
 Under 11:   tba
Masters:   tba
   

Brisbane Representative Teams 2022
Managers, Coaches and Officials

(Generally this table is updated after appointments have been announced. Rotate small screen devices to view this table.)
Team Manager Coach Ast Coach (if applicable) Umpire Tech Officer (if applicable) Tour Manager (if applicable)
Open 1 Christian Bourke  Allan Afonso - - - -
Open 2 Geoff Hawgood Bruce Robertson - - - -
Under 18-1 Geoff Hawgood Bruce Robertson   - - -
Under 18-2 Renee Schafer Allan Afonso   - - -
Under 18-3 n/a - - - - -
Under 15-1 Renee Schafer Gavin Hanscomb - - - -
Under 15-2 Charles Strickland Jason Hale - - - -
Under 15-3 - Alex Hough - - - -
Under 13-1 Peter MacPherson Renae Holmes - - - -
Under 13-2 - Wade Harris - - - -
Under 13-3 - Steve Bowers - - - -
Under 11-1 - - - - - -
Under 11-2 - - - - - -
Under 11-3 - - - - - -
Under 11-4 - - - - - -
             
Notes: The names of the appointees will be added following confirmation.    
  An Assistant Coach is not necessarily appointed to every Team.    
  Not all Teams are formed each year.    
  For Representative Player names, details, training schedule, etc, see here .